top of page

GELECEK KAYGISI

Güncelleme tarihi: 26 Tem 2023

Herhalde bir takım manevi değerlerin peşi sıra gelen öneme sahip esaslı bir konu da “Gelecek Kaygısıdır”. Peki ama bu kaygının sebebi tam olarak ne?

Sevgili arkadaşlarım, bir insanın içinde yatan en derin korkulardan biri de bilinmezliklerdir. Yani önünüzde bir yaşam yolu var. Fakat bu yol çok fazla acaba ile dolu. Kariyer hayatınızdan bahsediyorum tabi ki de :).

Biliyorum ki, uzun vade de atacağınız adımın sonuçlarının sağlamlığından emin olmak istiyorsunuz. Kimi zaman yaşınız, kimi zaman da çevreniz kocaman bir dağ oluyor karşınızda. Risk almak için engel mi arıyorsunuz? Bir önceki cümleye dönebilirsiniz.

Engeller sizin kendi içinizdedir. Aslında klişe ama çok doğru bir sözdür. İnsanlar, riskli bir adımınızı eleştirmeyi kendilerine bir borç bilirler. Fakat kısıtlamalardan uzak, hayal gücünüze sınır koymadan ve güçlü riskler alarak yaptığınız girişimlerin başarısını tam olarak siz tadacaksınız.

Devamlı olarak insanları gözlemlerim. Sahip olmak istedikleri fakat başkasının sahip olduğu hayatları delicesine kötüleyenler, çevre baskısı ile ya büyük aile şirketi ya da devlet memuru olma yolunda gidenler…

Herkeste bir kendini garantiye alma, ücretine göre çalışma alanına yönelme, yaşı bahane edip “Benden Geçti” psikolojisine bürünme ve dahası bir sürü bahane var maalesef. Ki biz bunlara aslında bahane değil de “Korkaklık” diyoruz.

Lütfen sevgili arkadaşlarım… Yapmaktan haz aldığınız iş alanında zaten başarısız olmanız imkansız.

Neyi istediğinize karar verin. Bu süreçte kalbinizden başka bir pusulanız olmasın. Ve unutmayın ki, hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız.


Küçük bir not: Başarısız olacağımı düşündüğüm kursu başarıyla bitiren 70 yaşındaki teyzeme sevgilerle :).
SEVİLAY AKŞANFUTURE ANXIETY

Perhaps the most important issue that comes after spiritual values is “Anxiety of the Future”.But exactly what is the reason for this concern?

Dear friends, one of the deepest fears in a human being is the unknowns. So you have a way of life ahead of you.But this road is full of wonder. Of course I'm talking about your career :).

I know you want to make sure that the results of your step in the long term are solid.Sometimes your age or sometimes people around you become a huge mountain.Looking for obstacles to take risks? You can go back to the previous sentence.

Barriers is inside your own. Actually, it's a cliché, but it's a true word. People see it as their job to criticize a risky step.However, far from restrictions, without limiting your imagination and by taking strong risks, you will fully experience the success of your initiatives.

I constantly observe people. People who unflattering the lives of someone else but want to have them, working in big family business or who are on their way to becoming civil servants because of environmental pressure…

Unfortunately, everyone has a lot of excuses as guarantee themselves, orientation to the work area according to the salary, using the age as an excuse to impersonation of the “Passed Me” psychology and more.

Please dear friends in the business field that you are ready ... to do already impossible to fail.

Please, my dear friends… It is impossible for you to fail in the field of business that you enjoy doing.

Decide what you want. In this process, you have no other compass than your heart. And remember, you're never too late.


A small note: With love to my 70 years old aunt who successfully completed the course that I thought would unsuccesfull :).SEVILAY AKŞAN

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ

ÖĞRENME Kalıtım yoluyla gelişen birtakım yetenekler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ama bireyleri birbirinden ayıran en büyük özellik öğrenmedir. ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ Öğrenme güçlüğü; çocuğun okuma

Comments


bottom of page