top of page

UZUN SOLUKLU FAKAT ANLAMLI

Güncelleme tarihi: 2 Ağu 2023

Hakkımda bölümünde aktardığım bilgilerin haricinde sizlerle paylaşmak istediğim ve birlikte büyüyeceğimize inandığım gelişim serüveni yazısı bölümünde yer almaktasınız.

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim ve Öğretim Programlar Yüksek Lisansını bitirdim. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans bölümüne devam etmekteyim.

Kişisel gelişim dediğimiz, şimdilerde 3-4 motivasyon cümlesini bir sayfaya ortalayan kitapları okumakla gerçekleşeceğine inanılan büyük oluşum. Tabii ki böyle bir durum büyük olasılıkla beyin yapısının düşünme şeklini köreltip, o anlık bir uyuşma sağlamaktan öteye geçirmeyecektir bizleri.

Arkadaşlar... Kişisel gelişim dediğimiz şey mecburiyet sebebiyle ortaya çıkmaz. Bu bir istektir. Ve bu isteği içinde barındıran insanları, çevrelerinden gelen "Okumakla (kitap,okul vs.) kafayı bozmuşsun!" gibi yorumlardan tanıyabilirsiniz. Bu nereden bildiğimi sormayın. Çünkü vereceğim tek cevap "Kendimden ötürü..." olacaktır.

Üniversite bitirmenin tek başına yeterli olmadığı artık tartışmaya kapalı bir konu olsa da, ben bu durumu çok önceleri bir öğretmenim sayesinde öğrenerek kişisel gelişim serüvenime henüz lisedeyken başlamıştım.

Herkesin de bildiği gibi yabancı dil ve gerekli donanımları (belgelenebiliyorsa sizler için harikadır) iş hayatına atılmadan önce edinmeniz gerekiyor. Bunun için Udemy, Bilgeİş vb. (web sitemizin sizler için -> ne nedir bölümünde bu platformlara yer verdik) platformlardan ücretsiz edinebileceğiniz eğitim ve yetenekler sizleri birkaç adım öne geçirecektir.

Örneğin ben Almanca dili eğitimimi ücretsiz bir şekilde üniversite okuduğum şehrin belediyesinden edinmiştim. Diğer alanım ile ilgili becerileri de yine belediyenin ücretsiz kurslarından ve yukarıda bahsettiğim online platformlardan edinmiştim. Örneğin yakın bir zamanda ücretsiz bir şekilde Apple Teacher unvanı elde ettim.

İş hayatınızdaki ilerleme ve kazancınıza bağlı olarak yurtdışı seminer ve eğitimlerini de sürecinize dahil edebilirsiniz.

Bulunacağınız her yeni ve kaliteli ortam, sizlere bir o kadar yeni ve kaliteli iletişim kanalları açacaktır. Örneğin katıldığım bir fuarda çok kıymetli bir firmanın kurucusuyla iletişime geçip iş teklifi aldığım bir süreç olmuştu.

Fırsatlar parmak uçlarınızdadır. Bunun için bazen bir internet bağlantısı bile fazlasıyla yeterlidir.


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page